Okolie

Hlavnou atrakciou v blizkosti je termálne kúpalisko Gino Paradise Bešeňová s celoročnou prevádzkou. Gino Paradise je vybudovaný na báze horúcich prameňov termálnych vôd, ktoré vyvierajú z hĺbky 1987 metrov s teplotou 60,5°C.

Úvod   |   Služby   |   Fotogaléria   |   Cenník   |   Okolie   |   Kontakt   |   Kniha návštev

Odporúčame navštíviť :

Oravský hrad sa nachádza 40 km od Bešeňovej, z Ružomberka smerom na Dolný Kubín do Oravského podzámku. Patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska, v priestoroch sa v súčasnosti nachádzajú expozície Oravského múzea P. O. Hviezdoslava - historická, etnografická a prírodovedná.

Každému návštevníkovi odporúčame navštíviť jaskyne v Demänovskej doline - Demänovskú jaskyňu slobody a Demänovskú ľadovú jaskyňu. Demänovská dolina sa nachádza 25km od Bešeňovej, v blízkosti mesta Liptovský Mikuláš.

Neďaleko od Bešeňovej (len 1,5 km východne) sa nachádza na vŕšku Úložisko pri vodnej nádrži Liptovská Mara archeologické múzeum v prírode Liptovská Mara-Havránok. Našlo sa tu sídlisko z mladšej doby železnej (300-100 pred n.l.).Turistika

Severozápadne od Bešeňovej sa nachádza pohorie Chočské vrchy. Jeho dominantou je do diaľky sa týčiaci Veľký Choč (1611m). Z vrcholu Choča je vynikajúci kruhový výhľad, výstup trvá v závislosti od trasy cca 3 hodiny. Jeho vrchol je porastený kosodrevinou, od Valaskej Dubovej má mierne stúpajúci tvar, kým zo severu a od Lúčiek je v príkrom zráze.

Kvačianska dolina spolu s Prosieckou dolinou tvorí dvojicu krásnych a veľmi navštevovaných dolín v masíve Chočských vrchov. Svahy doliny sú okrem brál a skalných stien pokryté lesmi, ktoré pre svoju nedostupnosť neboli nikdy intenzívnejšie hospodársky využívané.

Doporučujeme podniknúť výlety do Nízkych Tatier, ktoré poskytujú ideálne možnosti pre letnú i zimnú turistiku a šport. Nádherná scenéria sa naskytne pri výstupe na jeden z najvyšších končiarov Nízkych Tatier na Chopok.Zimné športy

Stredisko Skipark Ružomberok je vzdialené od Bešeňovej 12 km. Rozprestiera sa na úbočiach Veľkej Fatry nad mestom Ružomberok v nadmorskej výške 545 až 1209 m.n.m. Od centra mesta je vzdialené asi 2 km. Vstupnou bránou do strediska je Hrabovo, odkiaľ vedie lanová dráha na Malinô Brdo.
 
Stredisko Jasná Nízke Tatry je zaradené do najvyššej kategórie centier cestovného ruchu s medzinárodným významom a medzi slovenskými strediskami mu patrí 1. miesto. Stredisko je od Bešeňovej vzdialené len 25km, nachádza v prekrásnom horskom prostredí na severných a južných svahoch Chopka v Národnom parku Nízke Tatry.
V letných mesiacoch patrí vodná nádrž Liptovská Mara k významným rekreačným strediskám, od penzionu je vzdialená len 4 km. Sú tu možnosti kúpania, surfovania, jachtingu, škola windsurfingu, člnkovanie, vodné bicyklovanie, minigolf, rybárčenie, plavba vyhliadkovou loďou Liptov (80 miest).
Medzi vyhľadávané kúpaliská na Liptove neodmysliteľne patrí Aquapark Tatralandia pri Liptovskom Mikuláši, od Liptovského Michala vzdialený len 15km. Termálné bazény, vitálny svet, veľké množstvo tobogánov a šmýkačiek neobíjde žiadna rodina s deťmi.